Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак победи Ямбол

Баскетболният Спартак победи Ямбол

Баскетболистите на Спартак /Плевен/ взеха първа победа от началото на подготовката си. В приятелски мач в Ямбол те се наложиха над едноименния тим с 86:83. За домакините това бе първа контрола. Стана изключително равностоен и оспорван двубой. След 20 минути игра селекцията на Александър Дяковски имаше минимален аванс – 41:39. Съотношението от няколко точки разлика се запази до последната сирена на срещата.

Това бе четвъртата поредна контрола на спартаковци. В предишните три ги надви Балкан /Ботевград/, столичния Академик и Берое /Стара Загора/.

Новият сезон на НБЛ стартира на 6 октомври, когато Спартак гостува в София на шампиона Левски Лукойл.