Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак победи сърби за купата на Пловдив

Баскетболният Спартак победи сърби за купата на Пловдив

Баскетболистите на Спартак /Плевен/ ще спорят за купата на Пловдив срещу домакина Академик Бултекс 99, които пък победиха столичния Академик. Това стана факт след като надиграха сръбския Беовук /Белград/ с 89:83. Стана изключително оспорвана битка. Селекцията на Александър Дяковски повече заслужаваше победата. Плевенчани водеха в резултата почти през целия двубой, макар и с минимален аванс. След 20 минути игра сръбския тим имаше точка повече – 48:47. Силен финал на третата четвърт за спартаковци оставиха белградчани на двуцифрена разлика зад тях. В оставащите десет минути отбора на Спартак не допусна да бъде застигнат.

Това бе третата победа за плевенския състав от началото на подготовката му за новия сезон. Първенството на НБЛ стартира на 6 октомври, когато Спартак гостува в София на шампиона Левски Лукойл.