Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак победи македонци

Баскетболният Спартак победи македонци

Плевенският Спартак победи с 81:73 македонския Струмица в баскетболна среща за третото място от турнира за купата на Пловдив. Селекцията на Александър Дяковски измъкна крайния успех със силно начало в двете полувремена. Плевенчани започнаха вихрено и след 4-ата минута водеха с 14:0. Постепенно съперника им се съвзе и в края на първата четвърт стопи пасива до 4 точки – 19:23. В първата половина на втората част спартаковци удържаха аванса си. След това обаче го изпуснаха – 28:29. Последва силна серия на македонците и полувремето приключи с 10 точки преднина за тях – 46:36. След почивката се получи точно обратното. В 25-ата минута Спартак изравни – 50:50. След равностойни действия успя да поведе и преди заключителните 10 минути имаше 6 точки повече – 63:57. Последната част бе равностойна. Плевенският тим не само запази дистанцията в резултата, но и успя да я увеличи на 8 точки. Така спечели третото място в турнира. Най-резултатен бе Николай Маринов с 25 точки.

Снимка: БК Спартак Плевен – фейсбук