Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак победи Академик /София/

Баскетболният Спартак победи Академик /София/

Спартак надигра столичния Академик с 91:85. Двубоят е от деветия кръг на Националната баскетболна лига. Домакините доминираха почти през целия мач в плевенската зала „Балканстрой“. Те поведоха веднага след началния сигнал. В 6-ата минута гостите за първи път обърнаха нещата в своя полза – 9:8, но за кратко. После плевенчани пак дръпната минимално и краят на първата част дойде при 21:15. Те бяха по-убедителни във втората четвърт. В средата й Цветослав Острев реализира тройка и съотношението за първи път стана двуцифрено – 38:26. Разликата продължи да нараства и съперниците се оттеглиха на почивка при 47:32.

В началните 5 минути на второто полувреме картината се запази, а след кош на Денислав Вутев отборът му дръпна с 20 точки – 56:36. От този момент до 30-ата минута обаче спартаковци реализираха само четири пъти от линията за наказателен удар – Радослав Кочев бе точен в три стрелби и веднъж Константин Коев. „Студентите“ се възползваха и успяха да стопят пасива само на точка – 59:60 преди заключителните 10 минути. Секунди по-късно с тройка на Цветомир Чернокожев те поведоха – 62:60. След това битката бе кош за кош. В 34-ата минута Острев бе точен за 72:70 и баскетболистите от Плевен повече не позволиха на съперника да ги догони в резултата.

Съставът на Спартак: Цветослав Острев-15, Радослав Кочев-10, Константин Коев-14, Денислав Вутев-18, Николай Върбанов-9 /Тодор Тодоров-6, Николай Маринов-2, Георги Бързаков-17/.