Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак победен в Самоков

Баскетболният Спартак победен в Самоков

Загуба – 75:91 претърпя Спартак от Рилски спортист в Самоков. Двубоят е от осмия кръг на Националната баскетболна лига. Закономерен успех за домакините с оглед събитията на терена.

Те поведоха още след началния сигнал. В 5-ата минута разликата за първи път стана двуцифрена – 18:7. Пасивът на гостите бе най-голям в 8-ата минута – 12 точки за 12:24. В следващите 2 минути те намалиха изоставането си с 3 т. – 19:28.

Във втората четвърт спартаковци бяха по-добри. В 14-ата минута Николай Маринов реализира и съотношението падна под 10 точки. 90 секунди преди края на полувремето Николай Върбанов завърши успешно атака и съперниците се оттеглиха на почивка при 40:34 за самоковци.

В началото на третата част поредната тройка на Константин Коев доведе до 45:40, но моментално Златин Георгиев отвърна със същото. След 25-ата минута плевенския тим пак изоставаше с 10 т. Постепенно пасива му започна да нараства, като 47 секунди преди последната част достигна 20 т. – 46:66. Накрая Маринов вкара тройка и заключителните 10 минути започнаха при 49:66. В тях нищо не се промени.

Съставът на Спартак: Цветослав Острев-6, Радослав Кочев-2, Константин Коев-25, Денислав Вутев-4, Николай Върбанов-9 /Тодор Тодоров-2, Николай Маринов-22, Георги Бързаков-3, Михаил Цонков-2, Никола Ангелов/.