Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак падна в Правец

Баскетболният Спартак падна в Правец

Плевенският Спартак загуби гостуването си на Академик /София/ със 74:106. Спортният комплекс в Правец бе арена на приятелската баскетболна среща. Заслужена победа на домакините. Селекцията на Александър Дяковски пък се оказа догонваща в резултата през целия мач. Първата част бе равностойна, а в края й столичани имаха 6 точки повече за 26:20. Тенденцията се запази и във втората половина на първото полувреме. Спартаковци се прибраха за почивка с 15 точки пасив – 40:55. Те се представиха най-слабо в третата четвърт, която загубиха с 12 т. разлика. Така влязоха в заключителните 10 минути на срещата с минус 27 точки – 54:81. В нея „студентите“ отново имаха превес и си осигуриха успеха с 32 точки разлика. Това бе втората загуба за плевенския тим, след вчерашното 75:96 в зала „Балканстрой“ от шампиона Балкан /Ботевград/.