Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак падна в Пловдив

Баскетболният Спартак падна в Пловдив

Баскетболистите на Спартак загубиха от Академик Бултекс 99 в Пловдив със 70:79. Двубоят е от 11-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. Заслужен успех на домакините с оглед събитията на терена. Мачът започна равностойно, като през цялата първа част пловдивския състав водеше с няколко точки, а в 10-ата минута резултата беше 26:21. Този развой се запази и във втората четвърт, като в 17-ата минута разликата за първи път стана двуцифрена – 41:30. Краят на полувремето дойде при 45:36. След почивката домакините поддържаха аванс между 5 и 11 точки. Заключителните 10 минути на срещата започнаха с 5 точки пасив за плевенчани – 52:57. В началото им спартаковци намалиха изоставането си до 4 точки за 55:59. Това обаче бе най-доброто от тях. В оставащото време съперникът им се вдигна на финален щурм и се поздрави с победата.

Съставът на Спартак: Николай Маринов-12, Мартин Маринов-15, Константин Коев-11, Денислав Вутев-7, Димитър Маринчешки-11 /Николай Титков-9, Герасим Николов-3, Тодор Тодоров-2, Пламен Стефанов/.