Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак отпадна от турнира за купата на България

Баскетболният Спартак отпадна от турнира за купата на България

Плевенският Спартак отпадна още на старта на турнира за купата на България по баскетбол в Пловдив. Отстрани го домакина Академик Бултекс 99 с 68:59 в четвъртфиналите. Двубоят не предложи силен баскетбол. Причината – нервното напрежение обзело съперниците през цялото време. Пловдивчани имаха минимален превес в резултата през двете части на първото полувреме. След него плевенския тим изоставаше с 28:37. Селекцията на Александър Дяковски обаче направи много силна трета четвърт и обрата в резултата бе факт. В последните две минути обаче плевенчани позволиха на противника да се върне в мача. От този момент започнаха и мъките им. Почти осем минути те не успяха да завършат успешно своя атака. Въпреки многобройните ялови нападения под двата коша академиците постепенно успяха да дръпнат напред. Всичко приключи 70 секунди преди края, когато след тройка цифровото изражение стана 68:59. Най-резултатен за гостите бе Димитър Маринчешки с 16 точки. Така Спартак потегли за Плевен, а съперника му ще играе на полуфинала с Берое /Стара Загора/.