Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак отпадна от турнира за купата на България

Баскетболният Спартак отпадна от турнира за купата на България

Баскетболистите на Спартак /Плевен/ приключиха участието си в турнира за купата на България на осминафиналите след две загуби от Черно море Тича /Варна/. След като в първата среща „моряците“ спечелиха минимално – 88:85 в зала „Балканстрой“, тази вечер сториха същото и като домакини – 92:74. Селекцията на Дарин Великов поведе още в началото и до края гостите не успяха да наваксат. Първата част протече с лек превес за варненци и в 10-ата минута резултата беше 21:17. Втората част на първото полувреме бе напълно равностойна. Така съперниците се оттеглиха на почивка при 44:39 за Черно море. Съотношението се запази и в третата част, след която спартаковци намалиха с точка изоставането си – 61:65. Надеждите за обрат в заключителната четвърт обаче угаснаха бързо, защото баскетболистите от Варна доминираха и заслужено спечелиха. Най-резултатен в мача бе капитана на плевенчани Герасим Николов с 29 точки.