Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак не успя срещу пловдивчани

Баскетболният Спартак не успя срещу пловдивчани

Загуба – 68:85 претърпя Спартак от пловдивския Академик Бултекс 99 в Плевен. Двубоят е от седмия кръг на Националната баскетболна лига. Закономерен успех за гостите с оглед събитията на терена. Те водеха след първото полувреме с 21 точки – 60:39. Домакините поддържаха равновесие в резултата до 7-ата минута. В оставащото време до края на първата част изостанаха и тя приключи 19:31. Този развой продължи и във втората четвърт. 118 секунди преди почивката разликата за първи път достигна 20 т. – 36:56. До края на полувремето се покачи с още 1 т.

В третата част плевенските баскетболисти се представиха по-добре, а съперника им записа едва 11 т. В 30-ата минута Цвтослав Острев реализира тройка и стопи пасива до 15 т. – 56:71.

Заключителните 10 минути започнаха отлично за спартаковци. Точни стрелби на Николай Маринов и два пъти на Николай Върбанов доведоха до серия от 6:0, която свали разликата до 9 т. – 62:71 само за 143 секунди. Това обаче бе най-доброто, което стори плевенския тим. После пловдивчани излязоха от яловия период и в 35-ата минута водеха със 77:64. В оставащото време до края още увеличиха разликата.

Съставът на Спартак: Цветослав Острев-17, Радослав Кочев-2, Константин Коев-18, Георги Бързаков-6, Николай Върбанов-13 /Тодор Тодоров-4, Николай Маринов-4, Михаил Цонков, Никола Ангелов-2, Даниел Диков-2/.