Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак излъга Берое с точка, съперниците излъчват полуфиналиста в трети мач

Плевенският Спартак победи у дома Берое (Стара Загора) с 93:92 във втората среща от четвъртфиналните плейофи на Националната баскетболна лига и изравни резултата в серията – 1:1. Двубоят започна лошо за домакините, като след началните 106 секунди съперника им водеше с 6:0. Селекцията на Сашо Дяковски изоставаше до 4-ата минута, когато Милован Савич записа тройка и възстанови равенството – 12:12. След това сърбина добави и точка от наказателен удар и отбора му за първи път поведе. От 5-ата минута плевенския тим доминираше и преднината му растеше. 68 секунди преди края на първата част тя стана двуцифрена – 33:23 след тройка на Мартин Маринов. При това съотношение започна втората четвърт. До 12-ата минута спартаковци записаха само точка, а противника им ги догони – 34:34. После беройци направиха обрат, водейки минимално. В 17-ата минута Александър Груев завърши успешно атака и Спартак си върна лидерството в резултата – 49:48. В оставащите три минути никой не взе превес и почивката дойде при 54:54. Третата част бе за състава от Плевен. Той започна със серия от 7:0. Постепенно разликата става двуцифрена и остана такава до 106 секунди преди края. В оставащото време гостите почти заличиха пасива, който падна на 4 точки – 75:79. Началните 3 минути и половина на последната част преминаха безплодно, като топката влезе едва по два пъти в кошовете. После Димитър Маринчешки записа тройка за 86:79. След това Желев фаулира Савич и наставника на старозагорци Любомир Минчев взе прекъсване. Сърбинът обаче бе точен и в двата си наказателни удара за 88:79, а веднага след него Груев пропусна да добави тройка. Съперникът бързо се съвзе и стопи изоставането си до пет точки, а Дяковски взе таймаут. Съотношението се запази до 38-ата минута. После дойде ред на играта на нерви с нарушенията. Минута преди края беройци намалиха изоставането си до точка – 92:93. Дяковски отново поиска прекъсване. След него Груев направи неуспешен опит за тройка и 13 секунди преди края треньора на Спартак пак взе таймаут. След него не се случи нищо. Така двата отбора ще излъчат полуфиналиста в трети мач, който ще се играе на 2 май /вторник/ от 18:30 часа в Стара Загора. Най-резултатен за победителите бе Маринчешки с 23 точки.