Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак загуби тежко в Стара Загора

Баскетболният Спартак загуби тежко в Стара Загора

Плевенският Спартак бе разгромен при гостуването си на Берое /Стара Загора/ с 85:115. Двубоят бе от 19-иа кръг на Националната баскетболна лига за мъже. Домакините контролираха всичко през целия мач. Плевенчани бяха равностойни до средата на първата част. След това пасива им започна да нараства и в 10-ата минута беше 19:28. В началото на втората четвърт съотношението бързо стана двуцифрено. В 13-а и 14-ата минута обаче Константин Коев и Милен Дудев записаха тройки и разликата падна до 3 точки – 29:32. В следващите 4 минути обаче гостите не уцелиха коша на съперника, който пък натрупа актив от 52 т. В крайна сметка полувремето приключи 60:38 за беройци. Тежките моменти за плевенския тим продължиха и в третата част. В 26-ата минута пасива премина 30 т. – 50:81. Заключителните 10 минути започнаха при 87:59 за старозагорци. В тях домакините непрекъснато покачваха съотношението. В 37-ата минута то бе най-чувствително – 39 т. за 111:72. Най-резултатен за спартаковци бе Коев с 23 точки.