Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак загуби първата битка срещу Черно море Тича за купата на България

Воденият от Дарин Великов тим на Черно море Тича /Варна/ победи в Плевен местния Спартак с 88:85 в първи осминафинал за купата на България по баскетбол при мъжете. Реваншът е на 6 декември в морската ни столица.

Двубоят започна равностойно, като гостите поддържаха преднина от няколко точки. Домакините на два пъти заличаваха пасива. В крайна сметка краят на първата част дойде когато изоставаха с 16:20.

Този развой се запази до средата на втората четвърт, когато плевенчани изравниха – 26:26. Последва тройка на Константин Коев и Спартак поведе. Скоро обаче „моряците“ изравниха и отново взеха аванс. 56 секунди преди края на полувремето разликата набъбна на 15 точки – 54:39. Двата отбора се оттеглиха на почивка при 54:41.

След нея плевенските баскетболисти тотално сразиха съперника. До средата на третата част топката не влезе в коша на Спартак. В същото време възпитаниците на Александър Дяковски стопиха пасива до 3 т. – 51:54. Подемът в играта им продължи и в края обърнаха резултата в своя полза – 64:63. Само за минута в последната четвърт спартаковци увеличиха водачеството си до 71:63. В 15-ата минута обаче интригата отново се разгоря – 74:73. В оставащото време бе крайно оспорвано, а в 38-ата минута равенството бе възстановено – 80:80 след успешна стрелба на бившия плеймейкър на плевенчани Цветослав Острев. Дяковски поиска прекъсване. След него Седрик Боуен завърши акция и вкара наказателен за 83:80, но Острев отново бе точен и разликата остана точка. 64 секунди преди края пак Острев вкара и обрата стана факт, а Боуен пропусна за домакините. Последва тройка на Грозев след асистенция на Острев и варненци дръпнаха с 87:83, а плевенския треньор взе прекъсване 19 сек. преди края. След него Боуен бе точен за 85:87 и Дарин Великов на свой ред поиска таймаут. После Грозев бе фаулиран и реализира веднъж за окончателното 88:85 за Черно море.