Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак загуби от лидера

Баскетболният Спартак загуби от лидера

Поредно поражение претърпя плевенския Спартак в Националната баскетболна лига на мъжете. Сега в зала „Балканстрой“ го надви лидера Рилски спортист /Самоков/ със 105:89. Двубоят бе от 13-ия кръг на редовния сезон.

Противно на крайния резултат началните 10 минути протекоха равностойно, като домакините често водена минимално в резултата. Така последната сирена прозвуча при 30:29 в тяхна полза.

Тотален обрат обаче настъпи във втората половина на първото полувреме. Самоковци доминираха тотално, увеличавайки аванса си постепенно. В 16-ата минута той стана двуцифрен – 51:41. До почивката пасива на плевенчани набъбна на 17 точки – 46:63. Тази разлика се запази в третата четвърт. В 23-ата минута гостите имаха 22 точки повече – 74:52. После спартаковци успяха да свалят до 15 т. Преди заключителните 10 минути обаче отново изоставаха със 17 т. – 74:91. До края обаче нищо не се промени. Най-резултатен в срещата бе плеймейкъра на домакините Николай Маринов с 31 точки. Така Рилецо затвърди първото си място, а Спартак последното.