Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак загуби от Берое

Баскетболният Спартак загуби от Берое

Загуба – 85:89 претърпя Спартак в Плевен от Берое /Стара Загора/. Двубоят е от 15-ия кръг на Националната баскетболна лига. Закономерен успех за гостите с оглед събитията на терена. Домакините бяха без един от лидерите си Константин Коев.

Първото полувреме протечи при поделено надмощие. До 10-ата минута гостите бяха по-добри. В средата на първата четвърт преднината им стана двуцифрена – 17:6. Малко след това дръпнаха с 13 т. Последната сирена прозвуча при 25:14 за тях. Тотален обрат във втората половина на полувремето. Плевенският тим доминираше изцяло. В 16-ата минута равенството бе факт – 34:34 след две успешни стрелби на Денислав Вутев от линията на наказателен удар. Подемът на спартаковци ги изведе напред в резултата и почивката дойде при 46:40 в тяхна полза.

Равностойно начало на третата част. След 25-ата минута обаче старозагорци бяха по-добри. Скоро заличиха пасива – 57:57 и после поведоха минимално. В 30-ата минута имаха 4 т. повече – 67:63.

Заключителната четвърт протече равностойно. Най-големия шанс за спартаковци да обърнат негативния развой бе в 32-ата минута, когато след тройка на Георги Бързаков съотношението стана 70:72. В следващите 4 минути обаче плевенчани бяха ялови в атака, а съперника поведе със 79:70 и до края не допусна да бъде догонен.

Съставът на Спартак: Цветослав Острев-12, Радослав Кочев-7, Георги Бързаков-10, Денислав Вутев-9, Николай Върбанов-4 /Николай Маринов-33, Тодор Тодоров-5, Никола Ангелов/.