Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак загуби от Академик /Пловдив/

Баскетболният Спартак загуби от Академик /Пловдив/

Плевенският Спартак /Плевен/ падна с 88:97 от гостуващия му Академик Бултекс 99 /Пловдив/. Двубоят е от 17-ия кръг на Националната баскетболна лига на мъжете. Стана равностоен мач, но през по-голямата част домакините бяха догонващи в резултата. Началото бе обнадеждаващо за тях. Те завършиха първата част с 5 точки повече от съперника – 28:23. Във втората половина на първото полувреме обаче съперника им не само заличи пасива, но и се оттегли на почивката с минимален аванс – 48:46. Пред второто полувреме пловдивчани отново бяха по-напред от противника с няколко точки. Преди заключителната последва четвърт те водеха със 77:69. В оставащите десет минути действията бяха равностойни което бе напълно достатъчно за крайния успех на Академик.