Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак загуби от Академик /Пловдив/

Баскетболният Спартак загуби от Академик /Пловдив/

Плевенският Спартак загуби от гостуващия му Академик Бултекс 99 /Пловдив/ с 81:103. Двубоят бе от 26-кръг на Националната баскетболна лига на мъжете. Противно на крайния резултат, домакините имаха минимално предимство след първото полувреме. Те бяха по-добри в първата четвърт. Началните 4 минути бяха равностойни, но след тях спартаковци водеха с няколко точки и завършиха 29:20. Въпреки че пловдивчани се представиха по-добре във втората половина на полувремето, плевенчани успяха да приключат първите 20 минути от срещата с 2 точки повече – 53:51. След почивката гостите започнаха по-добре и бързо направи обрат. В 27-ата минута преднината им стана рекордна до момента – 15 т. за 76:61. Краят на третата част дойде при 82:69. В заключителните 10 минути плевенският тим не се доближи на по-малко от 12 точки. Най-резултатен в мача бе Димитър Димитров от Академик с 27 точки. С 2 т. по-малко завърши Милен Дудев от плевенчани.