Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак загуби в Ямбол

Баскетболният Спартак загуби в Ямбол

Едноименният отбор на град Ямбол победи за трети път плевенския Спартак от началото на сезона на Националнатга баскетболна лига за мъже. Този път в зала „Диана“ селекцията на Александър Дяковски отстъпи със 106:116 в двубой от 20-ия кръг на първенството. Противно на крайния резултат гостите започнаха по-добре и в 3-ата минута водеха със 7:3. Минималното им предимство се запази още толкова. После домакините направиха обрат – 14:13 и до края не позволиха на съперника да ги достигне. Първата част приключи 29:22. В средата на втората четвърт разликата стана двуцифрена – 40:30. Постепенно ямболии започнаха да увеличават преднината си, а Дяковски се опита да стопира негативния развой с таймаут в 17-ата минута. Краят на полувремето дойде при 62:50. В третата част плевенчани имаха лек превес в играта. На моменти пасива им достигна 17 точки. В крайна сметка обаче успяха да заличат част от него – 77:85 преди последната четвърт. Малко след началото й Милен Дудев асистира за успешна атака на Уладзимир Крисевич, който бе и фаулиран. След точния му наказателен удар стана 89:84. В този момент спартаковци бяха най-близо в резултата до противника. После до 37-ата минута домакините водеха с 8-12 точки. След тройка за тях стана 109:95 и Дяковски взе прекъсване. Желаният ефект не се получи и Спартак регистрира 17-ото си поражение от началото на сезона. С 22 точки, Крисевич бе най-резултатния за плевенчани.