Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак без проблеми срещу аутсайдер

Баскетболният Спартак без проблеми срещу аутсайдер

Спартак победи варненския Черно море Тича в плевенската зала “Балканстрой“ с 97:80. Двубоят е от 13-ия кръг на Националната баскетболна лига на мъжете. Очакван успех за селекцията на Александър Дяковски, въпреки че игра без един от основните си състезатели Константин Коев.

Мачът започна равностойно. Първият кош бе тройка за гостите, но след 150 секунди Радослав Кочев бе точен от същата дистанция и домакините за първи път поведоха – 8:7. Битката продължи кош за кош, но в 5-ата минута Георги Бързаков реализира тройка за 18:14 и плевенския тим повече не изпусна лидерството в резултата. Така след 10 минути игра Спартак водеше с 27:23.

Лошо начало на втората четвърт за плевенските баскетболисти които не успяха да реализират цели 4 минути. Съперникът им се възползва и в 16-ата минута дръпна с 35:29. До края на полувремето плевенчани стопиха пасива до 2 т. – 44:46. Те излязоха амбицирани за третата част и доминираха. В 24-ата минута Николай Маринов бе точен от тройката за 55:53 и домакините повече не позволиха на „моряците“ да ги догонят. Преди заключителните 10 минути на срещата резултата бе 70:65. В тях спартаковци се развихриха и разбиха противника.

Съставът на Спартак: Цветослав Острев-19, Радослав Кочев-6, Денислав Вутев-10, Георги Бързаков-15, Николай Върбанов-9 /Николай Маринов-35, Тодор Тодоров-3, Никола Ангелов, Даниел Диков, Антон Цвятков/.