Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак без проблеми срещу Черно море Тича

Баскетболният Спартак без проблеми срещу Черно море Тича

Спартак спечели – 91:74 в плевенската зала „Балканстрой“ срещу Черно море Тича /Варна/. Двубоят е от 22-ия на Националната баскетболна лига.

Очакван и напълно заслужен успех за селекцията на Александър Дяковски. Тя взе инициативата още със започване на мача и доминираше до последната сирена. Иван Лилов даде начало на победата с тройка. Разликата постепенно нарастваше като в 5-ата минута Лилов завърши успешно атака и съотношението за първи път стана двуцифрено – 17:7. Финалът на първата част дойде при 27:16. „Моряците“ оказаха най-сериозна съпротива във втората четвърт. Разликата обаче се запази и на полувремето плевенчани имаха аванс от 12-точки – 45:33. Развоят на първите 10 минути на второто полувреме бе копие на първата част от мача. Щурмът на спартаковци им осигури 27 точни преднина в 25-ата минута, когато отново точен бе Лилов. Заключителната четвърт започна при 71:50. В нея не се случи нищо по-различно от предишните 30 минути.

Съставът на Спартак: Цветослав Острев-3, Иван Лилов-30, Константин Коев-7, Денислав Вутев-14, Николай Върбанов-7 /Тодор Тодоров-4, Николай Маринов-17, Радослав Кочев-6, Георги Бързаков-1, Никола Ангелов, Михаил Цонков-2, Даниел Диков/.