Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак аут от турнира за купата на България

Баскетболният Спартак аут от турнира за купата на България

Предстоящото издание на турнира за купата на България по баскетбол при мъжете ще протече без участието на Спартак /Плевен/. Причината – селекцията на Александър Дяковски не попадна сред най-добрите осем отбора. Според регламента в заключителната фаза на турнира – Финалната осмица ще участват първите осем тима в класирането на Националната баскетболна лига /НБЛ/ след изиграването на 18-ия кръг от първенството. Той се проведе на 1 февруари. След него Спартак /Плевен/ е на девето място и заедно с едноименния състав на град Ямбол /десети в класирането на НБЛ/ остават извън четвъртфиналите на турнира за купата.

Столичната зала „Универсиада“ ще е арена на мачовете от Финалната осмица, които ще се проведат от 6 до 9 февруари. За трофея ще спорят Балкан /Ботевград/, Левски Лукойл /София/, Рилски спортист /Самоков/, Берое /Стара Загора/, Академик Бултекс 99 /Пловдив/, Черно море Тича /Варна/, Академик /София/ и Черноморец /Бургас/.