Акценти

БАН ще проведе лятно училище в  СУ „Иван Вазов” – Плевен

За трета поредна година Секция „Дистанционни изследвания и ГИС“, Институт за космически изследвания и технологии  при Българска академия на науките организират в  СУ „Иван Вазов“ – Плевен лятно училище по проект „Обучение за наблюдение на Земята в българските средни училища“ (EEOBSS).

То ще се проведе в периода 3 – 5 октомври 2018 г. в сградата на СУ „Иван Вазов“, гр. Плевен. Ученици от 9 до 12  клас ще се запознаят с приложението на съвременните геоинформационни технологии за анализ и оценка на спътникови изображения на Земята.

Прочетете също:

Над 250 награди за деца от плевенската артшкола Колорит ще бъдат връчени на церемония Сбъднати мечти на 20 май в галерия Илия Бешков

Над 250 награди от световни и национални конкурси са спечелили деца от плевенската артшкола „Колорит“ …