Начало / Последни новини / Балкан обърна Спартак в зала „Балканстрой“

Балкан обърна Спартак в зала „Балканстрой“

Плевенският Спартак загуби от Балкан /Ботевград/ с 81:102. Двубоят бе от 5-ия кръг на Националната баскетболна лига на мъжете. Поражението бе очаквано, тъй като плевенчани нямат победа от началото на сезона, а съперника им е с пълен точков актив. Срещата започна равностойно, като домакините водеха минимално в резултата. В 4-ата минута гостите направиха обрат – 13:12 и повече не позволиха на противника да ги догони. Краят на първата част дойде при 35:21. Във втората четвърт превъзходството на ботевградчани бе тотално. Авансът им постоянно растеше и полувремето приключи с 34 точки повече за тях 66:32. След почивката спартаковци успяха да стопят част от пасива, но съотношението не падна под 22 точки. Преди заключителните десет минути обаче разликата отново набъбна – 90:60 за Балкан. В оставащото време мача се доигра за протокола. Най-резултатен в двубоя бе Игор Кесар от гостите с 35 точки. За плевенчани най-много вкара Николай Маринов – 24 точки.