Начало / Последни новини / Атлетките от Плевен далече от медалите в шампионата до 14 години

Атлетките от Плевен далече от медалите в шампионата до 14 години

Състезателките от Плевен изостанаха доста от призьорите в националният шампионат по лека атлетика за момичета до 14 години. Стартовете бяха на трибой – 60 м спринт, скок дължина или скок височина и 600 м бягане или тласкане на гюле. 217 момичета участваха в надпреварата в столичната зала „Асикс Арена“. Сред тях бяха 5 атлетки от СКЛА Спартак и 1 от АК Плевен 2014.

Йоанна Маринова от Спартак се класира на 21 място с актив от 155 точки. Тя пробяга 60 м за 9,01 секунди, 600 м за 1:58,63 минути, а на скок височина преодоля 1,27 м. На десет места след нея завърши съотборничката й Теодора Симеонова със 143 т. Извън първите 50 останаха Далия Валентинова /АК Плевен 2014/, съотборничките в Спартак – Даная Стоянова, Десислава Иванова и Деница Русева.

Пловдивчанката Радина Величкова спечели шампионската титла със 196 т. Призовата тройка допълват Мелани Венциславова /Академик-София/ – 189 т. и Виктория Чанкова от Варна – 184 т.