Начало / Последни новини / Атлети от Плевенска област далече от медалите

Атлети от Плевенска област далече от медалите

Състезатели от Плевенска област изостанаха доста от призьорите в някои от дисциплините от националните шампионати по лека атлетика за девойки и юноши под 18 години в столичната зала „Асикс Арена“. Шампионът на скок височина при юношите Петко Стаменов от СКЛА Спринт /Червен бряг/ участва и в бягането на 60 метра с препятствия, но не успя да се класира за финала и завърши 13-и. Тук с две позиции по-напред е Максимилиян Щерев от АК Плевен 2014. В същата дисциплина, но при девойките участва и бронзовата медалистка на скок височина Цветелина Герганова от СКЛА Спартак. Тя не успя да намери място във финала и завърши на 10 място. Съотборничката й Симона Игнатова е 18-а.

Емил Веселов пък не затвърди добрите традиции на КЛА Спартак /Койнаре/ в беговите дисциплини – 800 м и 1500 м. В двата старта той приключи съответно 12-и и 17-и.