Начало / Последни новини / Атлетите от Плевенска област далече от медалите в шампионата до 14 години

Атлетите от Плевенска област далече от медалите в шампионата до 14 години

Състезателите от Плевенска област изостанаха доста от призьорите в националните шампионати по лека атлетика за момчета и момичета до 14 години. Стартовете бяха на трибой – 60 м спринт, скок дължина /или скок височина/ и 800 м бягане /или тласкане на гюле/ при момчетата, а 600 м /или тласкане на гюле/ при момичетата. 102 момчета и 154 момичета участваха в надпреварата в столичната зала „Асикс Арена“. Сред тях бяха 4 атлети от Плевенско – 3 момчета и 1 момиче. От тях най-добре се представи Денис Големански от Спартак /Койнаре/, който се класира 8-и със 154 точки. Очаквано най-силното му представяне бе на 800 м, където финишира трети /с резултат 2:34,37 минути/, осигурявайки си 59 т. 4,34 м бе постижението му в скока на дължина, а 60-те метра пробяга за 9,07 секунди.

С четири места зад него в крайното комплексно класиране е съотборника му Стивън Кирилов, събрал 148 т. Томас Валентинов от СКЛА Феникс 2004 /Плевен/ е 21-и със 138 т. Шампион е Боян Хаджитодоров от столичния КЛАСА – 207 т. Сребърният медал е за Пламен Аршев /204 т/ от варненския Супер спорт, а бронзовия за Денислав Желязков /181 т/ от ЛК Радио 999.

При момичетата Петя Семковска от Спартак /Койнаре/ е 76-а със 106 т. Титлата тук е за Вероника Миткова от Черно море Атлетик, завършила с актив от 182 т. Само на 3 т. след нея остана Мелани Венциславова от СК Атлет-Мездра. Призовата тройка допълва Радина Величкова от СКЛА Ботев /Пловдив/ – 172 т.