Начало / Последни новини / Анализ на Александър Дяковски за двубоя Спартак – Балкан

Анализ на Александър Дяковски за двубоя Спартак – Балкан

Плевенският Спартак победи – 88:83 гостуващия му Балкан /Ботевград/ в среща от 8-ия кръг на Националната баскетболна лига при мъжете. Стана изключително оспорван двубой, който премина през няколко етапа, но в крайна сметка домакините заслужено спечелиха. Как се стигна до успеха с 5 точки разлика анализира старши треньора на плевенчани Александър Дяковски.

„В началото на мача стрелбите ни не бяха успешни, а освен това бавно се връщахме в защита и допуснахме лесно да ни вкарват. Тези проблеми нямаше как да не се отразят на резултата. Във втората част коригирахме изброените недостатъци и играта ни потръгна. През второто полувреме действахме още по-добре. Така се стигна до последните три минути. Тогава съперника заигра доста агресивно и с риск в защита. Ние пък бяхме пасивни, очаквайки края на мача. Късметът на противника бе стопроцентов при стрелбата и всичко това доведе до треперенето в края на срещата. Балкан не ни изненада с нищо, а сигурен съм и ние тях, защото отборите прекалено добре се познават. Доволен съм от победата. Също така и от факта, че в този мач играхме с 9 състезатели и ротациите винаги бяха успешни и навременни“, коментира младия амбициозен наставник.