Начало / Последни новини / Алина и Добромир с бронзови медали в елита

Алина и Добромир с бронзови медали в елита

Алина Грънчарова /СКЛА Феникс 2004/ и Добромир Николов /АК Плевен 2014/ завоюваха бронзови медали в националния шампионат по лека атлетика за жени и мъже, който се проведе в столичната зала „Асикс Арена“. Преди седмица и двамата отново бяха сред призьорите в първенството на своята възраст – девойки и юноши под 20 години.

Сега в елита Грънчарова стана трета на троен скок с 12,00 метра. Шампионка е Ариана Кузманова /13,29 м/ от АК Светла Димитрова, следвана от Димана Йорданова /12,30 м/ от Лудогорец Разград/.

Алина завърши осма на скок дължина, като още в първия опит реализира най-доброто си постижение – 5,23 м.

Николов също участва в две дисциплини при мъжете. Бронзовият медал завоюва в бягането на 60 метра с препятствия. По-бързи от него бяха само Станислав Станков от Супер спорт /Варна/ и Радин Вълчев от столичния Академик. Във високия скок където плевенчанина Тихомир Иванов триумфира, Добромир се класира на седмо място.