Начало / Последни новини / АК Георги Дъков с титла и двоен вицешампион при юношите

АК Георги Дъков с титла и двоен вицешампион при юношите

Златен и два сребърни медала завоюваха лекоатлетите на плевенския АК Георги Дъков в националния шампионат по зимни хвърляния за юноши в Балчик. Най-силно от възпитаниците на треньорката Галя Неколова се представи Георги Георгиев. Той стана шампион на хвърляне копие за юноши под 20 години. Плевенският състезател отчая конкуренцията още след първия си опит – 55,40 метра. Този резултат му осигури победата. Най-сериозни му съперник Калоян Жеков от ЛК Цветанка Христова направи с 2,26 м по-слаб резултат.

Двоен вицешампион за юноши под 20 години в крайморския град стана Радан Илиев. Той завърши втори на диск с постижение 44,64 м., което реализира в шестия си опит. Тук на пето място е съотборника му Валентин Христов с 37,57 м, а 11-и завърши шампиона на копие Георги Георгиев. Титлата взе Марин Иванов от СКЛА Черно Море 2005.

Радан Илиев заслужи сребърен медал и в хвърлянето на чук с резултат 56,00 м. Валентин Христов се класира шести – 34,25 м. Шампион е Стоян Димитров от СКЛА Черно Море 2005.

Девето място за Цветомир Стоенчев /чук/ и Теодор Кацарски /копие/, а Християн Александров /диск/ е 14-и при юношите под 18 г.