Начало / Последни новини / С 20 медала се завърнаха каратеките на „Спартак 14” от Държавното първенство по Шотокан
Отбор младежи и девойки микс - 2 място

Три   златни,  осем сребърни и девет бронзови медала спечелиха състезателите на Шотокан карате клуб „Спартак 14“ – Плевен, от Държавното първенство по Шотокан за юноши и девойки, младежи,  мъже и жени, което се проведе в София в края на месец септември.

Юноши и девойки 12-15 г.

Юношите и девойките от 12 до 15 години дадоха отличен старт на състезанието за плевенския клуб.  Великослав Василев, Стефани Иванова и отбора ни в тази възраст  (в състав : Великослав Василев, Даниела Дуканова, Стефани Иванова и Тихомир Тодоров) завоюваха титлите и станаха Държавни шампиони в своите категории в дисциплината шобу кумите.

Стефани Иванова – Държавна шампионка за 2020 г.

Даниела Дуканова – шобу кумите, Тихомир Тодоров и Даяна Дерекова – в ката, са вицерепубликански шампиони. Бронзовите медали спечелиха Симеон Симеонов – в двете дисциплини, Тихомир Тодоров и Елица Станчева  – шобу кумите. Отборът ни при 14-15 годишните в състав Мариян Тодоров, Елица Станчева и Симеон Симеонов грабнаха вицерепубликанската титла на шобу кумите.

1 място отборно микс 12-15 г.

При младежите от 16 до 20 г. Габриел Рупчански- в шобу кумие,  и Гергана Атанасова- в шотокан  ката, са  вицерепубликански шампиони. Илхан Василев, Цветомир Симеонов и Венелин Ангелов са бронзови медалисти. Отбора ни при младежите се класира на второ място в дисциплината шобу кумите.Те се състезаваха в състав: Габриел Рупчански, Гергана Атанасова, Васил Брайков, Илхан Василев и Венелин Ангелов.

Ивайло Боев – 2 място Държавно първенство 2020 г. – мъже

В най-голямата възраст – при мъже и жени, отлично представяне направи Ивайло Боев. В категория над 80 кг.при мъжете, се класира на 2 място и с това си класиране даде сериозна заявка за бъдещата си спортна кариера. В дисциплината джу кумите отново при мъже се класира трети. Ивайло успешно съчетава обучението си в Медицинския университет , специалност „Медицина“ и спорта за високи постижения. Бронзов медал при жените в дисциплината Асай рю ката завоюва Йоанна Куманова, а в шотокан ката е четвърта.  На 5 място в шобу кумите се класира Елка Панайотова, за която това беше първо участие в най-трудната възрастова група.

Предстои нов избор на превозвачи по автобусни линии за 10 маршрутни разписания от квотата на Община Плевен

Да се проведат обществени поръчки за обществен превоз на пътници по автобусни линии от републиканската, ...