Начало / Последни новини / Северозападна Трета АФЛ – Стартът е в неделя (състави и програма на пролетния полусезон)

Северозападна Трета АФЛ – Стартът е в неделя (състави и програма на пролетния полусезон)

В неделя (11 март) с двубоите от 16-ия кръг стартира пролетният дял от първенството на Северозападната Трета аматьорска футболна лига – сезон 2017/2018. 16-те състава, които започнаха шампионата през август миналата година продължават битката. Между тях са 5 клуба от Плевенска област – Спартак (Плевен), Вихър (град Славяново), Левски 2007 (град Левски), Партизан (град Червен бряг) и Мизия (град Кнежа). Четири отбора представят Габровска област – Янтра Габрово (Габрово), Янтра 1919 (Габрово), Севлиево (Севлиево) и Трявна (Трявна). Три тима са от Великотърновска – Академик (Свищов), Павликени (Павликени) и Янтра (Полски Тръмбеш). С по един състав са област Монтана – Кариана (Ерден), Видин – Бдин, Враца – Първа атомна (Козлодуй) и Ловеч – Ботев (Луковит).

Първенството обещава да е изключително интересно. Амбиции за изкачване в професионалния футбол афишира есенният лидер Кариана (Ерден). Напрегнати и тежки ще са битките за спасение от изпадане, като застрашените са почти половината отбори. Емоциите предстоят …

Състави на отборите от Плевенска област:

ВИХЪР (Славяново)

Състав – пролет 2018

Вратари – Светлин Линев (капитан, играещ президент), Веселин Ганчев;

Защитници – Ивайло Здравков Иванов, Теодор Михайлов, Борислав Иванов, Светослав Кръстев, Николай Иванов, Иван Филипов, Георги Бислимов;

Полузащитници – Светлин Златарев, Йоан Петков, Траян Димитров, Дилян Димитров, Любомир Иванов, Николай Боянов;

Нападатели – Константин Генков, Димитър Димитров, Преслав Антонов, Иван Иванов, Анатоли Петров, Александър Скорчев.

Старши треньор – Красимир Бислимов

ЛЕВСКИ (Левски)

Състав – пролет 2018

Вратари – Иван Георгиев (капитан), Теодор Тодоров;

Защитници – Станислав Иванов, Иво Върбанов, Тони Паликрушев, Цветослав Игнатов, Мирослав Ангелов, Веселин Митев, Петър Ванков (играещ треньор);

Полузащитници – Любомир Борисов, Цветан Петров, Славей Байрактаров, Антонио Иванджиков, Атанас Атанасов;

Нападатели – Евгени Систов, Любомир Тодоров, Ивайло Емилов Иванов.

Старши треньор – Дочко Дочев

МИЗИЯ (Кнежа)

Състав – пролет 2018

Вратари – Петко Бачийски, Илия Гецковски, Христо Георгиев;

Защитници – Адриан Иванов, Дмитрий Илиев (играещ президент), Вълчо Георгиев, Иван Калеев, Иван Вълчинков, Данаил Димчовски, Цветомир Димитров;

Полузащитници – Светослав Валериев, Габриел Ангелов, Александър Бързаков, Георги Пецински, Тихомир Дамянов, Светослав Ичколовски, Михаил Михайлов, Димитър Петров (играещ треньор);

Нападатели – Десислав Русев (капитан), Мартин Главненски.

ПАРТИЗАН (Червен бряг)

Състав – пролет 2018

Вратари – Николай Христов, Стоян Десподов;

Защитници – Галин Великов (капитан), Момчил Стоянов, Васил Михайлов, Даниел Гергов, Мартин Тодоров, Слави Паскалев;

Полузащитници – Калоян Тодоров, Георги Петков, Кирил Вълов, Мариян Маринов, Людмил Атанасов, Цветомир Тодоров, Радослав Трайчев, Христо Димов, Валери Дръндев;

Нападатели – Денис Шаранков, Веселин Шикеров, Божидар Божилов.

Старши треньор – Григор Петков

СПАРТАК (Плевен)

Състав – пролет 2018

Вратари – Ивайло Яначков, Станислав Димитров;

Защитници – Мартин Митов, Раиф Мурадов, Валентин Удев, Костадин Кастанов, Валентин Иванов, Васил Василев;

Полузащитници – Стефан Христов, Иван Петков, Милен Василев, Едуард Атанасов, Румен Трифонов, Александър Михайлов, Тодор Тодоров, Димитър Захариев, Радослав Байчев;

Нападатели – Георги Чакъров (капитан), Мохамед Камара Кейта /Гвинея/, Христо Спасов, Захари Янков.

Мениджър – Румил Жотев

ПРОГРАМА – ПРОЛЕТ 2018

XVI кръг – 11 март, неделя, 14:30 часа:

Бдин (Видин) – Първа атомна (Козлодуй)

Трявна (Трявна) – Севлиево (Севлиево)

Павликени (Павликени) – Янтра Габрово (Габрово)

Спартак (Плевен) – Вихър (Славяново)

Янтра 1919 (Габрово) – Кариана (Ерден)

Левски (Левски) – Ботев (Луковит)

Академик (Свищов) – Мизия (Кнежа)

Янтра (Полски Тръмбеш) – Партизан (Червен бряг)

XVII кръг – 18 март, неделя, 14:30 часа:

Янтра (Полски Тръмбеш) – Бдин (Видин)

Партизан (Червен бряг) – Академик (Свищов)

Мизия (Кнежа) – Левски (Левски)

Ботев (Луковит) – Янтра 1919 (Габрово)

Кариана (Ерден) – Спартак (Плевен)

(В град Криводол – на неутрален терен заради наказание с лишаване от домакинство на Кариана)

Вихър (Славяново) – Павликени (Павликени)

Янтра Габрово (Габрово) – Трявна (Трявна)

Севлиево (Севлиево) – Първа атомна (Козлодуй)

XVIII кръг – 25 март, неделя, 17:00 часа:

Бдин (Видин) – Севлиево (Севлиево)

Първа атомна (Козлодуй) – Янтра Габрово (Габрово)

Трявна (Трявна) – Вихър (Славяново)

Павликени (Павликени) – Кариана (Ерден)

Спартак (Плевен) – Ботев (Луковит)

Янтра 1919 (Габрово) – Мизия (Кнежа)

Левски (Левски) – Партизан (Червен бряг)

Академик (Свищов) – Янтра (Полски Тръмбеш)

XIX кръг – 1 април, неделя, 17:00 часа:

Академик (Свищов) – Бдин (Видин)

Янтра (Полски Тръмбеш) – Левски (Левски)

Партизан (Червен бряг) – Янтра 1919 (Габрово)

Мизия (Кнежа) – Спартак (Плевен)

Ботев (Луковит) – Павликени (Павликени)

Кариана (Ерден) – Трявна (Трявна)

(В град Криводол – на неутрален терен заради наказание с лишаване от домакинство на Кариана)

Вихър (Славяново) – Първа атомна (Козлодуй)

Янтра Габрово (Габрово) – Севлиево (Севлиево)

XX кръг – 6 април, петък, 17:00 часа:

Бдин (Видин) – Янтра Габрово (Габрово)

Севлиево (Севлиево) – Вихър (Славяново)

Първа атомна (Козлодуй) – Кариана (Ерден)

Трявна (Трявна) – Ботев (Луковит)

Павликени (Павликени) – Мизия (Кнежа)

Спартак (Плевен) – Партизан (Червен бряг)

Янтра 1919 (Габрово) – Янтра (Полски Тръмбеш)

Левски (Левски) – Академик (Свищов)

XXI кръг – 15 април, неделя, 17:00 часа:

Левски (Левски) – Бдин (Видин)

Академик (Свищов) – Янтра 1919 (Габрово)

Янтра (Полски Тръмбеш) – Спартак (Плевен)

Партизан (Червен бряг) – Павликени (Павликени)

Мизия (Кнежа) – Трявна (Трявна)

Ботев (Луковит) – Първа атомна (Козлодуй)

Кариана (Ерден) – Севлиево (Севлиево)

Вихър (Славяново) – Янтра Габрово (Габрово)

XXII кръг – 22 април, неделя, 17:00 часа:

Бдин (Видин) – Вихър (Славяново)

Янтра Габрово (Габрово) – Кариана (Ерден)

Севлиево (Севлиево) – Ботев (Луковит)

Първа атомна (Козлодуй) – Мизия (Кнежа)

Трявна (Трявна) – Партизан (Червен бряг)

Павликени (Павликени) – Янтра (Полски Тръмбеш)

Спартак (Плевен) – Академик (Свищов)

Янтра 1919 (Габрово) – Левски (Левски)

XXIII кръг – 26 април, четвъртък, 17:00 часа:

Янтра 1919 (Габрово) – Бдин (Видин)

Левски (Левски) – Спартак (Плевен)

Академик (Свищов) – Павликени (Павликени)

Янтра (Полски Тръмбеш) – Трявна (Трявна)

Партизан (Червен бряг) – Първа атомна (Козлодуй)

Мизия (Кнежа) – Севлиево (Севлиево)

Ботев (Луковит) – Янтра Габрово (Габрово)

Кариана (Ерден) – Вихър (Славяново)

XXIV кръг – 29 април, неделя, 17:00 часа:

Бдин (Видин) – Кариана (Ерден)

Вихър (Славяново) – Ботев (Луковит)

Янтра Габрово (Габрово) – Мизия (Кнежа)

Севлиево (Севлиево) – Партизан (Червен бряг)

Първа атомна (Козлодуй) – Янтра (Полски Тръмбеш)

Трявна (Трявна) – Академик (Свищов)

Павликени (Павликени) – Левски (Левски)

Спартак (Плевен) – Янтра 1919 (Габрово)

XXV кръг – 6 май, неделя, 18:00 часа:

Спартак (Плевен) – Бдин (Видин)

Янтра 1919 (Габрово) – Павликени (Павликени)

Левски (Левски) – Трявна (Трявна)

Академик (Свищов) – Първа атомна (Козлодуй)

Янтра (Полски Тръмбеш) – Севлиево (Севлиево)

Партизан (Червен бряг) – Янтра Габрово (Габрово)

Мизия (Кнежа) – Вихър (Славяново)

Ботев (Луковит) – Кариана (Ерден)

XXVI кръг – 10 май, четвъртък, 18:00 часа:

Бдин (Видин) – Ботев (Луковит)

Кариана (Ерден) – Мизия (Кнежа)

Вихър (Славяново) – Партизан (Червен бряг)

Янтра Габрово (Габрово) – Янтра (Полски Тръмбеш)

Севлиево (Севлиево) – Академик (Свищов)

Първа атомна (Козлодуй) – Левски (Левски)

Трявна (Трявна) – Янтра 1919 (Габрово)

Павликени (Павликени) – Спартак (Плевен)

XXVII кръг – 13 май, неделя, 18:00 часа:

Павликени (Павликени) – Бдин (Видин)

Спартак (Плевен) – Трявна (Трявна)

Янтра 1919 (Габрово) – Първа атомна (Козлодуй)

Левски (Левски) – Севлиево (Севлиево)

Академик (Свищов) – Янтра Габрово (Габрово)

Янтра (Полски Тръмбеш) – Вихър (Славяново)

Партизан (Червен бряг) – Кариана (Ерден)

Мизия (Кнежа) – Ботев (Луковит)

XXVIII кръг – 20 май, неделя, 18:00 часа:

Бдин (Видин) – Мизия (Кнежа)

Ботев (Луковит) – Партизан (Червен бряг)

Кариана (Ерден) – Янтра (Полски Тръмбеш)

Вихър (Славяново) – Академик (Свищов)

Янтра Габрово (Габрово) – Левски (Левски)

Севлиево (Севлиево) – Янтра 1919 (Габрово)

Първа атомна (Козлодуй) – Спартак (Плевен)

Трявна (Трявна) – Павликени (Павликени)

XXIX кръг – 27 май, неделя, 18:00 часа:

Трявна (Трявна) – Бдин (Видин)

Павликени (Павликени) – Първа атомна (Козлодуй)

Спартак (Плевен) – Севлиево (Севлиево)

Янтра 1919 (Габрово) – Янтра Габрово (Габрово)

Левски (Левски) – Вихър (Славяново)

Академик (Свищов) – Кариана (Ерден)

Янтра (Полски Тръмбеш) – Ботев (Луковит)

Партизан (Червен бряг) – Мизия (Кнежа)

XXX кръг – 3 юни, неделя, 18:00 часа:

Бдин (Видин) – Партизан (Червен бряг)

Мизия (Кнежа) – Янтра (Полски Тръмбеш)

Ботев (Луковит) – Академик (Свищов)

Кариана (Ерден) – Левски (Левски)

Вихър (Славяново) – Янтра 1919 (Габрово)

Янтра Габрово (Габрово) – Спартак (Плевен)

Севлиево (Севлиево) – Павликени (Павликени)

Първа атомна (Козлодуй) – Трявна (Трявна)

Северозападна Трета лига – класиране – есен 2017

  1. Кариана (Ерден)                         12   3   0   45:9      39
  2. Бдин (Видин)                               10   2   3   30:14    32
  3. Първа атомна (Козлодуй)          9   3   3   26:10     30
  4. Вихър (Славяново)                      8   4   3   36:16    28
  5. Левски (Левски)                           8   2   5   23:21    26
  6. Янтра Габрово (Габрово)            8   1   6    30:23    25
  7. Севлиево (Севлиево)                  7   3   5   22:18     24
  8. Спартак (Плевен)                          6   5   4   24:15     23
  9. Партизан (Червен бряг)              6  4   5   19:18     22
  10. Трявна (Трявна)                             5   4   6   19:16     19
  11. Академик (Свищов)                    4   5   6   23:24     17
  12. Павликени (Павликени)             4   2   9    13:34     14
  13. Ботев (Луковит)                            4   1   10   17:34      13
  14. Янтра (Полски Тръмбеш)           3   2   10   15:25     11
  15. Мизия (Кнежа)                               2   3   10    11:37     9
  16. Янтра 1919 (Габрово)                  1   2   12    8:47       5

Голмайстори – есен 2017         

12 – Васил Тачев – Кариана (Ерден);

10 – Християн Кожухаров, Пламен Кожухаров – Янтра Габрово (Габрово), Денис Шаранков – Партизан (Червен бряг);

9 – Цветан Цветанов – Бдин (Видин);

8 – Иван Иванов, Преслав Антонов – Вихър (Славяново), Христо Спасов – Спартак (Плевен), Стефан Гинчев – Академик (Свищов), Милен Тонев – Ботев (Луковит);

7 – Николай Ганчев, Ростислав Данчев – Първа атомна (Козлодуй), Александър Скорчев – Вихър (Славяново);

6 – Евгени Игнатов – Кариана (Ерден), Цветан Петров – Левски (Левски), Васил Андреев – Трявна (Трявна), Борислав Иванов – Янтра (Полски Тръмбеш), Десислав Русев – Мизия (Кнежа); …

Прочетете също:

Двойна тържествена промоция на Факултет „Здравни грижи“ и Медицинския колеж

 Тържеството е част от честванията по повод на 45-годишния юбилей на МУ-Плевен На 24 октомври ...