Акценти

Пролетни температури в Плевен и Кнежа с близо 20 градуса през януари, застудяване очаква региона през уикенда

Днес термометрите в Плевен и Кнежа отчетоха почти 20 градуса, съобщи за БТА Валентина Радойска, дежурен синоптик в плевенския филиал на Националния институт по метеорология и хидрология. В 14:00 часа в Плевен са регистрирани 19,6 градуса, докато в Кнежа – 19,9 градуса. От БТА информират, че това надхвърля предишната най-висока температура за тази дата в Плевен – 17 градуса, записана през 2001 г.

Вчера термометрите в двата града показаха още по-високи стойности с 20,7 градуса в Плевен и 20,6 градуса в Кнежа. Въпреки тези необичайно топли януарски температури, Радойска отбелязва, че не става въпрос за температурни рекорди, тъй като в предходни години през януари са регистрирани и по-високи стойности. Например, през 2002 г. и 2007 г. температурите в Плевен са достигнали до 21 градуса.

Прогнозата на синоптика е, че промените във времето няма да закъснеят. Нощта на петък срещу събота ще донесе студена въздушна маса, която ще нормализира температурите за сезона. Дневните стойности ще се задържат малко над нулата, а нощните ще паднат до минус 4, минус 5 и минус 6 градуса.

Прочетете също:

Община Плевен напомня: 11 регламентирани площадки за строителни и едрогабаритни отпадъци и глоби за нарушителите

С настъпването на активния сезон за ремонтни дейности Община Плевен напомни, че строителните и едрогабаритните …