Акценти

Полицията в Плевен иззе пари и 113 образци на бюлетини при акция срещу купуване на гласове, четирима са задържани

Продължават активните действия на полицията в Плевен срещу купуването на гласове и търговията с влияние. Това съобщиха от МВР – Плевен.

По време на Великденските празници и почивните дни са били извършени претърсвания и изземвания от лица, частни домове, офиси и автомобили. При проведените действия са иззети 17 тетрадки, три бележника, два хартиени листа с ръкописни текстове с имена и цифри, мобилен телефон, 4115 евро, както и 113 образци на бюлетини за предстоящите на 19 април избори за народни представители.

По Закона за МВР за срок до 24 часа са задържани четирима души. По случаите са образувани три досъдебни производства за престъпления против политическите права на гражданите и за нарушения на изборното законодателство. От МВР – Плевен уточняват, че всички действия се извършват под контрола на прокуратурата, а разследванията продължават.

Прочетете също:

Пиян мотоциклетист удари „Мерцедес“ край Рибен, пострада 30-годишен пътник с фрактура на ръката

Поредица от пътни инциденти, досъдебни и бързи производства, както и намеси на пожарната са регистрирани …

Вашият коментар