Акценти

Клавирното трио Assai тръгва на пролетно минитурне с рядко изпълнявани творби на Шуберт и Менделсон

Клавирното трио Assai, състоящо се от младите музиканти Георги Райчев (цигулка), Тодор Иванов (виолончело) и Петър Дюлгеров (пиано), стартира пролетно минитурне с цел да привлече нови почитатели на камерната музика. Според информация от фондация „Консонанс“, предоставена от БТА (Българска Телеграфна агенция), в програмата на триото са включени рядко изпълнявани произведения за клавирно трио от композиторите Шуберт и Менделсон.

Турнето започва с концерт в Козлодуй на 31 март, след което следват изпълнения в Шумен на 2 април, Велико Търново на 4 април, Плевен на 7 април и Пловдив на 21 май.

Тримата музиканти, носители на награди от национални и международни конкурси, са добре познати на почитателите на класическата музика в България. Те са участвали в значими събития като Европейския музикален фестивал, Зимните музикални вечери в Пазарджик и Софийските музикални седмици.

През лятото триото планира да продължи своите концертни изяви в Бургас, Созопол, Балчик, Добрич и Трявна. Турнето ще завърши през есента с концерт в столицата София.

Прочетете също:

Елена Петрова ще бъде водеща на благотворителния концерт „С музика за Плевен“ за събиране на средства за нов роял на читалище „Съгласие 1869“

Актрисата Елена Петрова ще бъде водеща на благотворителен концерт, организиран с цел събиране на средства …