Акценти

И плевенската УМБАЛ ще обнови апаратурата за борба с рака

Нова модерна апаратура за лечение на ракови заболявания ще получи до две години и плевенската УМБАЛ “Д-р ГеоргиСтрански”. Тя е сред 12-те многопрофилни болници в страната, където това ще се случи, съобщиха от Министерство на здравеопазването. Оборудването ще бъде осигурено по Оперативна програма „Регионално развитие“, а предвидените средства са общо 148 милиона лева.

С част от парите ще се изградят и два нови центъра за лъчетерапия – те ще са в столичната онкологична болница и болница „Св. Марина“ във Варна.

Освен в Плевен, модерна апаратура ще получат многопрофилните болници в Пловдив, Велико Търново, Русе, Сливен, Благоевград, Монтана, Смолян и Кърджали.

Прочетете също:

Нова апаратура в Клиниката по педиатрия подобрява грижите за децата чрез дигитален рентген, ехограф SonoScape и реанимационни легла, част от националния план за възстановяване.

В Клиниката по педиатрия бе въведена нова медицинска апаратура, която обещава значително подобрение в грижите …