Акценти

В Плевен стартира 22-ото Международно изложение „Пчеларство – Плевен`2025“ с участието на над 100 компании от цял свят

В Плевен започна 22-ото издание на Международното изложение – договаряне „Пчеларство – Плевен 2025“. Събитието събра пчелари и над 100 компании от сектора на пчелната индустрия от България и чужбина. Изложението, традиционно провеждано в търговския център „Мания Тауър“, ще продължи до 9 февруари, съвпадащо със събитията около деня на закрилника на пчеларите, Свети Харалампий Чудотворец.

На откриването присъстваха кметът д-р Валентин Христов и заместник-кметът Калоян Къдрийски, които пожелаха успех на организаторите и участниците. Заместник-министърът на земеделието Деян Стратев и областният управител на Плевен Николай Абрашев симвлически прерязаха лентата. Поздравителен адрес от министър Георги Тахов отбеляза изложението като водещ форум за обмен на знания и иновации в пчеларството. Тахов увери в подкрепата на министерството за сектора.

Сред участниците са фирми от 17 държави, включително Полша, Сърбия, Турция, Гърция и други. Те представят нововъведения в областта на пчеларското оборудване, инвентар, опаковки и други пчелни продукти. Съпътстващата програма включва семинари, лекции и фестивал на меда, като на 8 февруари ще се раздават дръвчета и медоносна растителност.

Изложението ще завърши с връчване на Голямата награда „Партнерс експо“ и други призове за иновации и най-проспериращи млади пчелари.

Прочетете също:

Елена Петрова ще бъде водеща на благотворителния концерт „С музика за Плевен“ за събиране на средства за нов роял на читалище „Съгласие 1869“

Актрисата Елена Петрова ще бъде водеща на благотворителен концерт, организиран с цел събиране на средства …