Акценти

В Защитена местност „Кайлъка“ усилено текат дейности по почистване с помощта на лишени от свобода и подкрепа от институциите в Плевен

В защитената местност „Кайлъка“ активно се извършват дейности по почистване и поддръжка на тревните площи и храстите. Областният управител Николай Абрашев изрази благодарност към Община Плевен и местното ВиК дружество за предоставената техника и работна ръка, които подпомагат усилията по почистване на парка.

Същевременно, под ръководството на старши комисар Стефан Стефанов, директор на плевенския затвор, на почистването са ангажирани 18 затворници с право на работа — с девет повече в сравнение с миналата година.

Терените, които ще бъдат почистени, са разпределени между Областната администрация на Плевен и Фондация „Аз съм Кайлъка“. Фондацията ще отговаря за поддръжката на областите около хотел „Кайлъка“, Мечата поляна и зоната с барбекюто.

Прочетете също:

Плевен отбелязва 150 години от гибелта на Христо Ботев с военен ритуал и вой на сирени на 2 юни

На 2 юни Плевен ще отбележи Деня на Ботев и загиналите за свободата и независимостта …