Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак с победа в Ямбол

Баскетболният Спартак с победа в Ямбол

Плевенският Спартак завърши 2018 г. с успех в НБЛ. Селекцията на Александър Дяковски спечели в Ямбол срещу едноименния тим с 96:80 в двубой от 12-тия кръг на първенството. Напълно  заслужен успех с оглед случилото се на терена. Първият  кош в срещата реализира Денислав Вутев. Домакините реагираха мигновено и обърнаха резултата в своя полза – 5:2. Те водеха минимално до 7-та минута, когато реализираха за 18:14. Това обаче беше последната им успешна стрелба до края на първата част. Обратно, плевенчани направиха силна серия 12:0 и в 10-та минута имаха аванс от 26:18. Превъзходството им продължи и във втората половина на първото полувреме. В 16-та минута Цветослав  Острев беше точен два пъти и разликата стана двуцифрена -41:30. След това авансът на тима от Плевен продължи да расте, като 86 секунди преди края той бе най-голям – 18 т., след успешен завършек на Николай Върбанов. Полувремето приключи 53:37 за Спартак.

В третата четвърт плевенските баскетболисти не изпуснаха контрола върху събитията. Импулс за Ямбол в 26-та минута, когато  състезателите му успяха да стопят пасива само до 5 точки – 56:61. Спартаковци бързо преодоляха този момент и в 30 мин. преднината им бе 10 точки – 69:59. В началото на заключителната част съотношението отново падна до 5 точки – 69:64. Гостите пак дръпнаха с двуцифрен аванс, който се запази до 36 минута – 83:74. Бърза тройка на Константин Коев и успешна атака на Тодор Тодоров окончателно поставиха точка на мечтите за обрат на домакините.

Спартак Плевен: Цветослав Острев – 3, Радослав Кочев – 11, Константин Коев – 29, Денислав Вутев – 10, Николай Върбанов – 6 (Николай Маринов – 25, Тодор Тодоров – 7, Георги Бързаков – 5).