Акценти

БАБХ с кампания за ограничаване на бездомните кучета

Българска агенция по безопасност на храните съвместно със Световната организация за здравеопазване на животните (OIE) стартира кампания за ограничаване на изоставянето на кучета „Be his Hero“. Целта е завишаване на контрола на популацията на бездомните кучета и същевременно овладяването на болестта бяс. OIE с подкрепата на ветеринарномедицинските служби в 11 държави на Балканския полуостров, ще проведе едногодишна кампания, която е насочена както към широката общественост, така и към образователните институции, зоомагазините и частните ветеринарни лекари.
Кампанията ще стартира на 30 април едновременно във всички страни на Балканите.

Прочетете също:

Правителството започва спешни мерки за предотвратяване на воден режим в засегнати райони, първо в Плевен и Ловеч

Правителството започва незабавни действия и ще предприеме мерки за минимализиране на риска от въвеждане на …