Начало / Последни новини / U17: Спартак обърна Левски

U17: Спартак обърна Левски

Победа – 3:2 записаха юношите младша възраст на плевенският Спартак срещу гостуващият им Левски /София/ в среща от 20-ия кръг на Елитната футболна група до 17 години /U17/.
Успехът на селекцията на треньора Цветомир Младенов е изключително престижен, защото бе постигнат срещу един от най-силните отбори в първенството. Двубоят бе напълно равностоен, като на моменти спартаковци вземаха превес. Те откриха резултата в 10-ата минута след точен изстрел от границата на наказателното поле на Кристиян Райчев. Левскарите обаче направиха пълен обрат. Първо в 18-ата минута изравниха при съмнително положение за засада. В 56-ата пък бранителите на домакините сгрешиха и резултатът стана 1:2. Десетина минути по-късно Константин Цветанов центрира от фаул и Цветелин Иванов направи 2:2. В 76-ата минута Габриел Каменов изрита топката от центъра, вратарят на столичани обаче бе излязъл доста напред, коженото кълбо го прехвърли и спря в мрежата – 3:2. Плевенчани създадоха още шест голови ситуации, но Благовест Ленков, Грег Мицов, Кристиян Райчев и Виктор Митов ги пропиляха. Съперникът им можеше да вкара още по два пъти през полувремената.
„Победихме отборът, който свали лидера Славия от върха. Левски има доста национални състезатели и няколко футболисти в мъжкият им състав. Досега не бяха допускали да им вкарат три гола. Наложихме се с колективна игра. Всичко което бяхме замислили се получи на терена. Това беше най-добрият ни мач. Не се опияняваме от успеха. Има още да надграждаме. С тези момчета ще стане. За мен е чест и гордост да тренирам този отбор“, заяви Цветомир Младенов.