Начало / Последни новини / U-15: Децата на ОФК Спартак биха Янтра 1919 само с 4:3
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

U-15: Децата на ОФК Спартак биха Янтра 1919 само с 4:3

Плевенският Спартак победи с 4:3 в Габрово местния Янтра 1919. Двубоят бе от 18-ия кръг на футболното първенство за деца до 15 години на зона Велико Търново. Селекцията на Илич Митранов доминираше тотално и можеше да разгроми съперника дори с двуцифрен резултат. С най-голям дял за успеха е Слав Петков, реализирал хеттрик. На обратния полюс бе плевенския вратар, който е с основна вина за трите попадения в мрежата му. Спартаковци изковаха успеха още до почивката. Четвърт час след началния съдийски сигнал Петков финтира цялата защита и вратаря за 1:0. Пет минути по-късно по идентичен начин удвои. Малко след това нападател на домакините се възползва от грешка на плевенския страж и намали – 1:2. След двойно подаване в 28-ата минута обаче Петков надбяга бранителите и вкара за трети път. В самия край на полувремето той центрира и Тихомир Динев заби четвъртото попадение. След почивката плевенския тим излезе с променен състав и намали оборотите. Въпреки това продължаваше да всява паника пред вратата на противника. В последните минути вратаря на Спартак направи два „подаръка“ на габровлии и така се стигна до окончателното 4:3.