Начало / Спорт / Eдинствената жена жокей в България с атрактивна победа на пистата край Горни Дъбник

35 елитни коне от цялата страна участваха в състезанието по конен спорт, което се проведе днес на пистата край село Горни Дъбник. В надбягванията се  включиха състезатели  на конни клубове от Враца, Борован, Силистра, Балчик,  Русе, Перник , Долни Дъбник и Горни Дъбник.

Жокеи и коне мериха сили в четири гари от 800м, 1200 м, 1600 м и 2000 м.

В първата гарата от 800 м. се надбягвах  2-годишни коне. Най-добре се представи жребецът Малахид от клуба във Враца, с жокей Петьо Веселинов.  На второ място се класира кон Аристотел от Алтимир, а на трето кобила Панама от село Мало рад.  При следващата гара от  1200 м., в която участваха по-стари коне, победи кобилата Кили Линк, с жокей Мустафа Мехмед. На второ място пък се класира кобила Арабела, с жокей Любчо Златков от Силистра, а почетното трето място зае кобила Ташка, с жокей Иван Иванов. В третата гара от 1600 м. най-бърза се оказа  английската кобила  Смарт гърл,  втора остана кобила Реал елегант, а трета – кобила Акустика.

В последната и най-атрактивна гара от 2000 м. безспорен победител стана и единствената жена жокей в България – Светла Янкова, която яздеше кобилата Били Джийн.

Второ място пък грабна кон Пасифик от Кубрат, а на трето се класира кобила Пахнет, с жокей от село Искра.

Сред зрителите на атрактивното състезание бяха консулът на Русия в Русе –Владимир Климанов, зам.- областният управител Тошко Гетов, както и ген. Валентин Буров. В публиката можеха да се видят и някои от кандидат-депутатите от Плевенски избирателен район.

За доброто  настроени на присъстващите се погрижи  танцовият  състав  при читалище „Просвета-1903” с ръководител Ралица Якимова.