Акценти

Офицери от Белене водиха водолазната подготовка на формирования от Сухопътни войски

В Бургас се проведе лагер сбор по водолазна подготовка на военнослужещите от инженерните водолазно-разузнавателни формирования на Сухопътни войски, съобщават от пресцентъра на Сухопътни войски. В хода на занятията по водолазна подготовка военнослужещите са отработили  задачи по водолазни спускания в различни условия, включващи практическо спускане и изплуване с въздушно водолазно снаряжение, спускане от плаващо средство, подводни и инженерни работи, устройване на проходи в подводни заграждения.

Лагерът сбор е приключил с изпит в открито море за потвърждаване на квалификацията и  допускане до ръководство на водолазни спускания до 20 м Непосредствен ръководител по подготовката и провеждането на водолазния лагерен сбор в Бургас е бил майор Данаил Петев, а ръководител на водолазните спускания – младши сержант Георги Начев, които са от военното формирование в  Белене.

Прочетете също:

Общинският съвет в Долна Митрополия прие бизнес програмата на Медицински център I за 2026 г. с очаквана печалба 2800 евро

Общинският съвет в Долна Митрополия одобри бизнес програмата за дейността и развитието на „Медицински център …