Акценти

Водоснабдителна група Плевен получава 686 l/s от Черни Осъм и 153 l/s от ПС Вит, Биволаре и Крушовица остават в готовност

Към 8 май 2026 г. (петък) постъпващите водни количества във водопроводната система от водоизточниците на водоснабдителна група „Плевен“ са разпределени между основните направления на захранване.

От водоснабдителна група „Черни Осъм“ към мрежата се подават 686 литра в секунда, а от помпена станция „Вит“ постъпват 153 литра в секунда.

Помпените станции „Биволаре“ и „Крушовица“ остават в режим на готовност и ще бъдат включени при необходимост, в зависимост от потреблението и текущия оперативен режим на водоснабдителната система.

Прочетете също:

Ниското ниво на Дунав разкри основите на Константиновия мост при Улпия Ескус

Екип на Регионалния исторически музей в Плевен документира останките от основите на Константиновия мост край …