Акценти

Медицинският университет в Плевен е домакин на традиционната годишна Конференция по симулационно обучение в медицината с международно участие и иновативни обучителни курсове

В Телекомуникационния ендоскопски център на Медицинския университет в Плевен предстои провеждането на традиционната годишна Конференция по симулационно обучение в медицината, организирана от Българското общество по симулационна медицина. Тази година научният форум се осъществява под егидата на ректора на университета, проф. д-р Добромир Димитров, и в партньорство с Американската сърдечна асоциация и Българското кардиологично дружество, съобщава БТА.

Конференцията ще включва тематични лекции на специалисти от България и чужбина, демонстрации, както и презентации на иновативни технологии. В програмата е предвидено обучение за студенти на виртуални тренажори и симулатори, намиращи се в центъра.

Основната цел на конференцията е да предостави на студенти, стажант-лекари и млади специалисти възможността да се запознаят с използването на симулации в тренировъчна среда и приложението на придобитите умения в реални условия. Преди официалното откриване на форума са организирани два тренировъчни курса.

Първият курс е насочен към лекари в областта на бързата помощ, спешните отделения и кардиологичните клиники и акцентира върху спешни кардиологични състояния. Лектори ще бъдат доц. Радосвета Уелс и Брайън Уилсън от Тексаския технически университет в САЩ. Обучението ще се проведе с помощта на симулатори-манекени.

Вторият курс е предназначен за студенти и ще демонстрира симулации при политравма, като обучението ще бъде ръководено от д-р Александър Вълков, специалист по спешна медицина от Salford Care Organization във Великобритания.

Както БТА информира, през януари в същия център беше проведен високоспециализиран курс по оперативна хистероскопия за медицински специалисти.

Прочетете също:

Февруарско издание на Фермерския пазар в Плевен привлича посетители въпреки студа

На 21 февруари в Плевен се състоя поредното издание на традиционния Фермерски пазар, който привлича …