Начало / Последни новини / Елементарни грешки провалиха младшата на ОФК Спартак в Габрово

Елементарни грешки провалиха младшата на ОФК Спартак в Габрово

Юношите младша възраст на плевенския ОФК Спартак загубиха в Габрово от местния Янтра с 3:5. Двубоят бе от отложения 9-и кръг на зоналното футболно първенство. Гостите сами са си виновни за поражението. То се дължи на елементарните им грешки в защита и левашките пропуски пред вратата на съперника. Явно подценили противника плевенчани започнаха лежерно и само след четири минути изоставаха с два гола. В началните секунди разконцентрираната им защита позволи на домакините да завършат с попадение първата си атака. Малко след това се случи същото. Едва после спартаковци заиграха както могат и резултата не закъсня. Ангел Арнаудов намали на 2:1. Александър Събчев пък окончателно заличи пасива – 2:2 преди почивката. След нея се повтори сценария от началото на мача. В 41-а и 43-а минута габровлии се възползваха от „подаръците“ на плевенската отбрана и пак дръпнаха с два гола. Спартаковци опитаха да отвърнат, но този път Арнаудов пропиля две отлични възможности да реализира. Противникът пък отново хвана неподготвена плевенската защита и разликата набъбна на 5:2. Арнаудов успя да се разпише. След това шансове за гол се откриха пред Събчев, но той не се възползва.