Начало / Спорт / 9-годишният Валентин Митев ще мери сили с мъжете в шахматен шампионат в Сърбия

9-годишният Валентин Митев ще мери сили с мъжете в шахматен шампионат в Сърбия

шах Карпов
Валентин срещу световния шампион Анатолий Карпов

Ден след като спечели Международния шахматен фестивал „Надеждите на България” 9-годишният състезател на СШК „Плевен 21” – Валентин Митев, замина за участие в друг важен турнир – Международен шахматен фестивал в Парачич, Сърбия. Младата ни шахматна надежда ще мери сили в мъжкия турнир, в който ще участват 150 шахматисти.

Очакванията са нашият състезател да увеличи шахматния си коефициент, който в момента е 1 650. Ако успее  да спечели още точки, ще  може да се придвижи по-напред в състезателния списък и да натрупа самочувствие, обясни неговата треньорка мс Христинка Илиева.

В началото на месец август – от 1 до 10, Валентин ще пътува за Санкт Петербург за участие в традиционния детски турнир „Белая ладья”. Покана за включване в състезанието Валентин получи по време на  лагер-школата, която организира през месец май в кк „Албена” бившият световен шампион по шахмат Анатолий Карпов. Тогава Валентин изигра партия шах с него, която изгуби в края на третия час.  Талантливият възпитаник на треньорката мс Христинка Илиева  ще замине за Санкт Петербург заедно с  Виктория Радева  от Пловдив и Мария Васова от Берковица.