Акценти

71-годишен мъж загина при пожар в дома си в Белене; разследват причините за инцидента

Трагичен инцидент в Белене, Плевенско, доведе до смъртта на 71-годишен мъж, след като пожар обхвана дома му. Според информация от пресцентъра на Областната дирекция на МВР в Плевен, пламъците са избухнали след 22:00 часа снощи, а сигналът за пожара е постъпил в Оперативния център на Регионална дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ в 22:29 часа.

На мястото на инцидента незабавно е изпратена противопожарна служба с един автомобил, за да се справят с огнената стихия. Вследствие на пожара е изгоряла покривна конструкция с площ от 30 квадратни метра. След успешното овладяване на ситуацията, в едно от помещенията било открито тялото на възрастния мъж, информират от полицията.

Тялото е било транспортирано за аутопсия, а причините за възникването на пожара са в процес на установяване. Разследването се води от служители на Районното управление в Белене.

За последните 24 часа противопожарните служби в страната са реагирали на 116 сигнала, от които са били ликвидирани 82 пожара. 35 от тях са с нанесени материални щети. Огнеборците също така са извършили 29 спасителни и помощни операции, съобщава Българската Телеграфна Агенция (БТА).

Прочетете също:

Общинският съвет в Гулянци обсъжда управление на горите и нови предложения от кмета Лъчезар Яков на днешното заседание

На днешното заседание Общинският съвет в Гулянци ще се занимава с важни въпроси, свързани с …