Начало / Спорт / 40 шахматисти събра в Плевен третият турнир от веригата „Млад гросмайстор“

40 шахматисти събра в Плевен третият турнир от веригата „Млад гросмайстор“

ALIM7575шах

Третият шахматен турнир от веригата „Млад гросмайстор” , който се проведе на 10 и 11 януари в Плевен,  събра 40 шахматисти от Враца, Червен бряг и Плевен. Трима от победителите  повториха успеха си от декемврийската надпревара и отново са на върха. Това са: Данислав Гърков, в турнира  до 8 години, който стана първи за трети път с пълен актив, Преслав Велюв от групата до 10 години и Захари Иванов при 12- годишните. При най-големите – до 16 години, Давид Цветанов отстъпи първото си място на Момчил Банев, след допуснати две загуби в турнира. По регламент заелите първите четири места в групите си, бяха наградени с шахматни учебници и грамоти.

ALIM7590шах

Освен популяризиране на древната игра, веригата за ученици до 16 години трябва да излъчи 16 финалисти от Плевенски регион, които ще продължат да се състезават в Национален турнир „Надеждите на България“ в Трявна през месец май.

Четвъртото издание на турнирите „Млад гросмайстор“ ще се проведе на 21 и 22-ри февруари 2015г., отново в Плевен  с начало11:00 ч. в съботния ден.

Заявки за участие се подават до 20 февруари на e-mail на СКШ „Плевен XXI“: [email protected]