Начало / Спорт / 16 медала за карате клуб „Спартак- Плевен” от международен турнир

16 медала за карате клуб „Спартак- Плевен” от международен турнир

Пет златни, три сребърни и осем бронзови медала спечелиха състезателите на карате клуб „Спартак – Плевен” в тазгодишното издание на традиционния Международен турнир по карате шотокан  „Шисейкан”. Състезанието се проведе на 4 ноември в София и събра 211 състезатели от Русия, Грузия, Македония и България. Турнирът е част от японските дни на културата в България и се проведе под патронажа на японското посолство .

„В това последно за календарната година състезание 15-те състезатели от „Спартак” спечелиха важни отличия и показаха дух на победители, което е най-важната част от обучението в карате”, каза след състезанието Милена Кирниколова, председател на карате клуб „Спартак Плевен”.
Най-добре представилата се наша състезателка е Мирела Йолова, която спечели две първи места и едно трето. Със златни медали от състезанието са още Ива Кръстева, Марк Томов и Росица Николова. Сребърни отличия завоюваха Драгомир Василев, Ивайло Боев и Росица Николова. С бронз са Екатерина Ядкова, Борислав Начев, Тодор Тодоров, Антонио Конов, Бетина Кисьова и Нора Симеонова – с два бронзови медала.
Никола Йотов, Гергана Атанасова и Габриел Колев, за когото това беше първо състезание, също направиха  отлично представяне, макар и без завоювани медали.
В рамките на международния турнир двудневен семинар проведе Шихан Като, който преподава в България от 1996 г.
Специален гост на турнира беше Шихан Садашиге Като – 9 дан, който преди 3 години наследи като ръководител и главен инструктор в една от най-големите Шотокан карате организации в света за развитие на стила Шотокан -Интернационална Японска карате асоциация.